Неочакван герой измъкна Барса срещу последния

Суарес отбеляза първия гол за Барса.

Барселона се добра до обрат при гостуването си на последния в Примера дивисион Леганес. На полувремето каталунците губеха с 0:1, но с попадения на Луис Суарес и Артуро Видал взеха трите точки.

Домакините поведоха още в 12-ата минута. Ен-Несири с лекота шутира пред погледа на Пике и стражът на гостите нямаше какво да стори - 1:0 за Леганес.

Първата чиста възможност пред каталунците дойде чак в 23-тата минута, когато Суарес получи пас в коридор и се устреми сам към вратаря, но топката му дойде дълга и той не успя да нанесе удар.

Барса започна по-уверено втората част и в 48-ата Пике уцели гредата.

Изравнителният гол не закъсня. В 53-тата Меси спечели нарушение, а след това центрира и Суарес беше точен с глава - 1:1.

В 79-ата минута Рубен Перес стреля от въздуха, но Тер Щеген не беше затруднен. Веднага последва атака на шампионите, при която се стигна до корнер. След неговото изпълнение Видал вкара и "лос кулес" се добраха до обрата.