Русия отново победи примирената Турция и се откъсна начело

Черишев отново се разписа, а руснаците записаха още една победа на Турция след онова 2:1 като гости през септември Снимка: Getty Images

Русия победи Турция с 2:0 на Олимпийския стадион в Сочи и се откъсна начело на група 2 от зона Б на Лигата на нациите.

"Сборная" водеше играта почти през целия мач и можеше да вкара още голове, докато гостите не успяха да създадат почти нищо и към края съвсем свалиха гарда.

Роман Нойщетер откри резултата в 20-ата минута с добавка след удар на Джикя в гредата. Най-доброто положение за турците се откри пред Ченгиз Юндер, но Гийерме спаси удара му.

В 78-ата минута Денис Черишев засече много добре ниско центриране на Головин отдясно и отбеляза поредния си гол за Русия, а Турция вече нямаше как да отговори.

Така руснаците вече имат 7 т. на върха в групата, докато Турция остава с 3. На последното място е Швеция с 1 т., но и с мач по-малко.