ВАР, две спасени дузпи, гол No2000 за Юнайтед във Висшата лига и завръщане в Топ 7

След повече от седем месеца без победа като гост, Манчестър Юнайтед записа втори успех далеч от дома след победата с 1:0 над Партизан през седмицата Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед се превърна в първия отбор, който стигна кота 2000 гола във Висшата лига при победата с 3:1 над Норич. Двубоят бе белязан още със спорни намеси на ВАР и две пропуснати дузпи.

„Червените дяволи“ откриха резултата в 21-вата минута, който бе под №2000 за тях в Премиършип, а, сякаш съдбата имаше пръст в това, и неговият автор бе не кой да е, а талантът от академията Скот Мактоминей.

Минути по-късно бе отсъдена доста пресилена дузпа в полза на гостите, но ударът на Маркъс Рашфорд от бялата точка бе спасен от Тим Крул. Съдиите в тъмната стаичка отново не се справиха добре с използването на ВАР и можеха да наредят пребиването на дузпата за това, че Крул бе излязъл пред голлинията си преди изпълнението на Рашфорд, но не го направиха.

Все пак, английският нападател се разписа в 30-ата минута след великолепен диагонален пас от Даниел Джеймс. Попадението бе под №50 за Рашфорд с екипа на „червените дяволи“.

Секунди преди да дойде краят на полувремето, Юнайтед получи втора дузпа. Този път зад топката застана Маркъс Рашфорд, но и той не успя да вкара, а Крул се отчете с второ спасяване. Това бе четвърти пропуск на от бялата точка от шест отсъдени дузпи за тима на Оле Гунар Солскяер от началото на сезона във Висшата лига.

Но както при Рашфорд, така и Марсиал успя да се разпише след пропуска от дузпа. Французинът вкара за 3:0 след прекрасно двойно подаване именно с Рашфорд.

Крайното 3:1 оформи резервата Онел Ернандес, а Норич регистрира шестата си загуба в последните осем кръга.

С победата Юнайтед се изкачи на седмата позиция с 13 точки, докато „канарчетата“ са предпоследни със седем.