Англия е европейски шампион, играчи на Ливърпул и Сити са героите за "трите лъва" Снимка: Getty Images

Англия е европейски шампион за младежи до 21 г. след успех с 1:0 над Испания във финала на първенството, изигран на грузинска земя.

Играчи на Ливърпул и Манчестър Сити се превърнаха в герои за "трите лъва" в нервния финал, като първо Къртис Джоунс отбеляза единствения гол, а в самия край вратарят Джеймс Трафорд спаси дузпа.

Попадението падна с голяма доза късмет в продължението на първото полувреме.

Коул Палмър стреля от пряк свободен удар, а топката рикошира в Джоунс и стана неспасяема за Тенас.

Голът беше записан на халфа на Ливърпул, а след него се стигна до меле между двата отбора и до два червени картона за хора от щабовете им.

Испания разочарова през второто полувреме и не успя да направи достатъчно, за да обърне мача, а англичаните се затвориха и се справяха добре.

Дълбоко в добавеното време обаче се стигна до дузпа, отсъдена с помощта на ВАР за нарушение срещу Абел Руис.

Именно капитанът на испанците се нае да изпълни наказателния удар в 99-ата минута, но стреля слабо, Трафорд хвана ъгъла и спаси.

Стражът на Манчестър Сити спаси и добавката веднага след това, с което още веднъж стана герой за този английски тим.

За трети път в историята си Англия вдига европейската купа при младежите.