Новият треньор на Реал Мадрид Алваро Арбелоа заяви, че не се страхува от провал, поемайки вината за неочакваната загуба на столичани с 2:3 срещу втородивизионния Албасете на осминафиналите за купата на Испания.
Специалистът преживя изключително разочароващо начало на треньорската си кариера в Реал Мадрид, след като пое испанския клуб след напускането на Шаби Алонсо по-рано през седмицата. Само преди четири дни "белите" загубиха с 2:3 срещу Барселона за Суперкупата на страната.
42-годишният Арбелоа наследява отбор, който е на четири точки зад големия си съперник Барселона в Примера дивисион.
"В този клуб равенството винаги е лошо, трагедия. Болезнено е и съм сигурен, че всички наши фенове страдат. Аз съм виновен за това. Случващото се на терена е моя отговорност. Що се отнася до състава и смените, мога само да благодаря на играчите. Сега трябва да се възстановим за събота. Нуждаем се от по-ясни идеи за това как да се справим с противници, които се защитават дълбоко в своята половина", заяви Арбелоа пред медиите след двубоя.
Специалистът даде почивка на някои от звездите на 20-кратните носители на купата на Испания, включително Килиан Мбапе и Джуд Белингам.
"Не съжалявам. Бях убеден, че съставът, който доведох, е правилният. Играчите, с които разполагахме, сформираха страхотен отбор. Бих взел същото решение хиляди пъти. Трудно е за играчите да се адаптират към всичко, което съм поискал от тях, само за един ден. Имаме и много футболисти, които трябва да се възстановят физически", каза още Алваро Арбелоа.
В събота мадридчани играят у дома срещу Леванте в мач от шампионата.

