Арсенал е жив! Ефектна победа над Челси върна надеждите на "Емирейтс"

Арсенал е жив! Ефектна победа над Челси върна надеждите на "Емирейтс" Снимка: Getty Images

Арсенал взе глътка въздух в тежката криза и спечели важна победа с 3:1 у дома в лондонското дерби с Челси.

"Артилеристите" бяха пълни аутсайдери в сблъсъка, но играха добре и се възползваха от слабата игра на съперника, за да вземат първи успех за последните си 8 мача от първенството.

Александър Лаказет откри от дузпа в 35-ата минута, отсъдена за нарушение на Рийс Джеймс срещу Тиърни.

В края на първото полувреме Гранит Джака изпълни страхотно пряк свободен удар и даде на Арсенал аванс от два гола.

Скоро след подновяването на играта пък Букайо Сака ефектно прехвърли Менди за 3:0.

Челси опита да се върне в мача с финален щурм и първо Тами Ейбрахам намали, малко след като Елнени беше уцелил греда за Арсенал.

Първоначално на Ейбрахам беше вдигната засада, но ВАР разгледа ситуацията и призна попадението.

После Челси спечели дузпа след фаул на Мари срещу Маунт. Лено обаче спаси удара на Жоржиньо и така всякакви надежди на "сините" да стигнат поне до точка угаснаха.

С трите точки Арсенал се отдалечи от зоната на изпадащите и вече заема 14-ото място в класирането.

Челси пък записа трето поражение в последните си 4 мача. Тимът е шести и остава на 6 т. от лидера Ливърпул, като вече има мач повече от шампионите.