Арсенал излезе начело и спести усилия

Арсенал излезе начело и спести усилия Снимка: Getty Images

Арсенал поне временно излезе начело във Висшата лига след спокойна победа с 2:0 над Лутън Таун на "Емирейтс".

"Артилеристите" не допуснаха грешка срещу новака в елита и взеха три точки, които бяха със задължителен характер.

По този начин Арсенал събра 68 т. и поведе в таблицата с точка пред втория Ливърпул. Мърсисайдци обаче могат да си върнат лидерството утре вечер, когато посрещат Шефилд Юнайтед.

Тази вечер отборът на Микел Артета си осигури победата с два гола през първото полувреме.

Мартин Йодегор откри резултата, след като направи двойно подаване с Кай Хаверц и порази близкия ъгъл за 1:0.

Минута преди почивката Емил Смит-Роу центрира прострелно от аутлинията и Хашиока си заби автогол за 2:0.

Впоследствие Арсенал очевидно си почиваше и не вложи максимум усилия в срещата.

В събота "топчиите" имат тежко гостуване на Брайтън, в което победата също е задължителна.