Арсенал няма спиране - натупа и Тотнъм и дръпна с осем точки пред Сити

Арсенал няма спиране - натупа и Тотнъм и дръпна с осем точки пред Сити Снимка: Getty Images

Арсенал продължава да марширува към титлата във Висшата лига. "Артилеристите" записаха 15-а победа в общо 18 кръга от сезона досега след победа с 2:0 над Тотнъм в дербито на Северен Лондон.

Тимът на Микел Артета не даде почти никакъв шанс на "шпорите", а ако не бяха страхотните намеси на Юго Лорис и помощта от гредaтa резултатът можеше да бъде поне двойно по-изразителен.

Още в седмата минута френският страж на Тотнъм трябваше да се намесва. Ленгле не успя да изчисти добре една топка, тя попадна в Еди Нкетия, който сам срещу Лорис не успя да го преодолее.

Още седем по-късно падна и първият гол. Иронично, автогол на Лорис. Букайо Сака центрира отдясно, топката рикошира в крака на Сесеньон, подлъга французина, който с леко нескопосани действия не успя да я улови и я прати в мрежата си.

В 25-ата минута Томас Партей разтресе страничната греда след бомбен шут извън наказателното поле, а 11 по-късно Мартин Йодегор оформи крайното 2:0 с прекрасен удар по земята от дъгата пред наказателното.

Най-доброто положение за Тотнъм дойде малко след почивката. След страхотно двойно подаване с Хари Кейн Сесеньон излезе сам срещу Рамсдейл, но стражът на Арсенал сложи крак на пътя на топката.

20 минути преди края Лорис отказа Нкетия за втори път, оставайки едно в едно с него, и запази вратата си от трети гол.

Победата отдалечи Арсенал на цели осем точки пред втория Манчестър Сити - 47 срещу 39 т., докато Тотнъм остава пети с 33 пункта.