Арсенал няма спиране - разходи се до Борнемут за 3 от 3

Арсенал оглави класирането във Висшата лига след третата си поредна победа от началото на новото първенство - 3:0 като гост на Борнемут. Така "топчиите" събраха девет точки и изпревариха с две вечния си съперник Тотнъм, който по-рано в събота се справи с 1:0 на свой терен срещу Уулвърхемптън.

Единственият друг отбор, който има шанс да постигне 3 от 3 в първите кръгове на Премиършип, е шампионът Манчестър Сити. Тимът на Пеп Гуардиола гостува на Нюкасъл в късния неделен мач от 18:30 часа наше време.

Иначе двубоят на Арсенал в Борнемут бе като следобедна разходка за лондончани, които поведоха с 2:0 селд само десетина минути игра. И двете попадения бяха дело на Мартин Йодегор.

Гостите продължиха да доминират, но до края на полувремето нов гол не падна.

В 54-тата минута името си сред голмайсторите записа и Уилям Салиба след добра асистенция на Гранит Джака.

Направилият поредния си силен мач Габриел Жезус вкара малко повече от четвърт час преди края на редовното време, но попадението му бе отменено заради тънка засада.

Следващата събота за Арсенал предстои лондонско дерби със започващия доста добре новак Фулъм. "Котиджърс" направиха равенства с Ливърпул и Уулвс в първите два кръга, след което преодоляха Брентфорд с 3:2.