Арсенал смаза Леверкузен, Хаверц наказа родния си клуб с гол и две асистенции

Арсенал смаза Леверкузен, Хаверц наказа родния си клуб с гол и две асистенции Снимка: Getty Images

Арсенал разгроми германския шампион Байер Леверкузен с 4:1 в последната си лятна контрола, която бе играна на "Емирейтс".

Олександър Зинченко и Леандро Тросар дадоха ранен аванс от два гола на домакините до десетата минута, а до края на полувремето се разписа и Габриел Жезус.

През втората част Кай Хаверц ознаменува добрата си игра и с гол. Германецът, който е продукт на академията на Леверкузен, асистира за първите два гола, след което и сам се разписа.

Крайното 4:1 оформи Адам Хложек четвърт час преди края.

Победата бе втора за Арсенал през лятото, след като победи и Борнемут с дузпи в първата си контрола. Тимът на Микел Артета регистрира и две загуби - от Манчестър Юнайтед след дузпи и от Ливърпул.

"Топчиите" ще срещнат Лион през уикенда за ежегодната купа "Емирейтс", а на 17 август стартират сезона във Висшата лига с домакинство на Уулвърхемптън.