Артета обясни как Арсенал може да победи Ливърпул за трети и четвърти пореден път

Арсенал гостува на "Анфийлд" два пъти за четири дни.

Микел Артета обясни какво трябва да направи неговият Арсенал, за да победи Ливърпул за трети пореден път, а защо не и за четвърти.

"Топчиите" пътуват на два пъти до "Анфийлд" през новата седмица - първо за сблъсъка във Висшата лига в понеделник срещу действащите шампиони, а след това и за мача от четвъртия кръг на турнира за Купата на лигата.

За всеки треньор би било страхотна перспектива да надделее над тима на Юрген Клоп два пъти за четири дни, но Арсенал вече победи на два пъти "червените" това лято.

Първият успех бе с 2:1 във Висшата лига през юли, когато "артилеристите" се възползваха от нехарактерни грешки на Върджил ван Дайк, за да си осигурят точките, въпреки че имаха само 30% притежание на топката и допуснаха 31 удара към вратата си. След това лондончани се справиха с мърсисайдци и на финала за Къмюнити шийлд след изпълнение на дузпи.

Между тези двубои Арсенал се справи с Челси и Манчестър Сити, за да вдигне ФА къп.

Артета е на мнение, че всички негови играчи трябва да играят на предела на възможностите си, за да победят Ливърпул за трети пореден път в понеделник.

"На първо място се нуждаем от страхотно индивидуално представяне от всички тях - заяви испанският мениджър. - Нужна е известна доза късмет, това е сигурно за дадени моменти от мача, а след това трябва да сме последователни и постоянни във всичко, което правим в продължение на повече от 90 минути, защото във всеки един момент те могат да те пробият и да те изложат на опасносн. Никога да не се отказваш. Това е друго нещо, което е от решаващо значение срещу тях. Трябва да се очаква да са в най-добрия си вид. Ако винаги го очакваш, то тогава нивото на внимание е по-високо, фокусът е по-голям и сме по-решителни за всяка топка. Срещу тях това е ключово."

Артета заяви, че един от най-трудните аспекти на това да се изправиш срещу Ливърпул е безмилостният им стремеж да атакуват, който Клоп е внушил на своите играчи.

"Не виждам никакво самодоволство при тях. Те излизат на който и да е стадион и дори да поведат с 3:0 или 4:0, те продължават по същия начин. Това е невероятна заслуга за треньорския им щаб заради културата и духа на този отбор. Това важи за 24 от 26 играчи, които имат в отбора. Няма нито един, който да играе горе-долу и който да не се раздава до последно през целия мач. Те просто те преследват във всяка една минута от двубоя. Да правят това в продължение на 10 месеца е огромен комплимент за тях."