Атлетико Мадрид удари Сити в контрола

Атлетико Мадрид победи европейския шампион Манчестър Сити с 2:1 в контролна среща в Сеул. Двубоят бе отложен първоначално с половин час поради силен дъжд.

До първия гол "гражданите" като че ли имаха повече положения, но футболистите на Атлетико рязко вдигнаха темпото след изминаването на час игра.

Първо Анхел Корея бе изведен по отличен начин в наказателното поле и стреля опасно, но топката премина покрай дясната греда на Ортега. Малко след това отново той този път размени отлично двойно подаване с Мемфис Депай, а нидерландецът много хубав плътен удар откри резултата.

В 73-тата минута Яник Караско пое на левия фланг, сам напредна и от дъгата опъна мрежата зад стража на "гражданите" за втори път в двубоя.

Силите на английския шампион стигнаха само за едно попадение, дело на Рубен Диаш в 86-ата минута.