Атлетико се спаси след изпусната дузпа в края и дръпна с пет точки пред Барса и Реал Снимка: Getty Images

Атлетико Мадрид победи с минималното 1:0 в гостувнето си на Елче и така дръпна с пет точки на върха пред преследвачите Реал Мадрид и Барселона.

"Кралете" играят по-късно тази вече и са домакини на Осасуна, докато Барса гостува на Валенсия в късния неделен двубой.

Маркос Йоренте донесе успеха за "дюшекчиите" с гол още в 23-тата минута. Яник Ферейра-Караско проби страхотно отляво, върна топката към дузпата, откъдето Йоренте стреля. Ударът му рикошира в тяло на бранител и по този начин остави безпомощен вратаря на домакините.

Минута преди края Йоренте можеше да се превърне от герой в антигерой, тъй като заради негова престъпна игра с ръка в наказателното поле бе отсъдена дузпа. Тя обаче бе пропусната от Фидел, който изпрати топката в страничната греда.

Все пак можем да кажем и че справедливостта възтържествува, тъй като играта на Йоренте дойде след центриране от несъществуващ фаул. Реферът отсъди нарушение в близост до наказателното поле на Атлетико за игра с ръка на Киърън Трипиър, но повторенията показаха, че тя бе плътно прилепена до тялото.

Победата бе изключително важна за Атлетико в борбата за титлата, тъй като още в следващия кръг тимът на Диего Симоене гостува на Барселона в един от мачовете, които ще решат шампионския спор в Ла Лига този сезон.