Автогол и червен картон помогнаха на Юве за успех в дербито

Автогол и червен картон помогнаха на Юве за успех в дербито Снимка: Getty Images

Ювентус стигна до минимална победа с 1:0 в дербито срещу Лацио от осмия кръг на Серия "А".

На свой терен "бианконерите" достигнаха трудно до успеха благодарение на автогол пет минути преди края, а фактът, че играха с човек повече още от 24-тата минута не ги улесни особено.

Обнадеждаващият старт на Лацио приключи печално с червен картон за Алесио Романьоли.

Защитникът извърши нарушение срещу Калюлю точно пред пеналта и след известно закъснение и разглеждане с ВАР, реферът го изгони.

Домакините завършиха полувремето без точен удар, а след почивката Душан Влахович удари греда.

Последваха две намеси на вратаря Проведел, но в 85-ата минута той рухна.

Тогава Кабал отправи остро центриране отляво и Марио Гила засече топката в собствената си врата.

Това се оказа решаващият момент, донесъл трите точки на Юве.

Тимът на Тиаго Мота е втори в класирането с 16 пункта. Толкова има и първенецът Наполи, който е с мач по-малко.