Български национал влезе в Серия "А"

Специя загуби с 0:1 домакинството си на Фрозиноне, но така общият резултат от двата мача стана 1:1, а заради по-високото си класиране в редновния сезон, промоцията бе за отбора на Гълъбинов. Снимка: Getty Images

Родният национал Андрей Гълъбинов ще бъде част от италианската Серия "А" през следващия сезон.

Той и неговият отбор Специя записаха може би най-щастливата си загуба във вчерашния финален плейоф за влизане в елита.

Родният нападател прекара всичките 90 минути на терена, а италианските медии му поставиха оценка от 7,1, която бе висока на фона на повечето му съотборници.

Гълъбинов бе важна част от Специя през целия сезон, като въпреки проблемите с контузии, изигра 19 мача и вкара 7 гола, с които помогна на тима си да завърши трети, а след това да спечели плейофите.

Така той ще има шанс за втори път в кариерата си да играе на най-високо ниво в Италия.

Преди три сезона той бе част от Дженоа, като се отчете с три гола в Серия "А".