Барса бра страх в първия си мач в Ла Лига без Меси

Барселона победи Реал Сосиедад с 4:2 в първия си мач от Примера дивисион след напускането на Лионел Меси. След час игра каталунците водеха с 3:0, но след това допуснаха две попадения и баските бяха само на гол от точката. Барса все пак взе пълния комплект с късно попадение на успокоението в добавеното време.

Мартин Брайтуайт бе над всички с два гола и асистенция. По веднъж се разписаха Жерар Пике и Сержи Роберто. За Реал Сосиедад точни бяха Лобете и Оярсабал.

Барселона поведе в 19-ата минута. Тогава Мемфис центрира от пряк свободен удар, а Пике с глава матира вратаря на баските за 1:0.

Секунди преди почивката Френки де Йонг намери Брайтуайт в наказателното поле, а датчанинът с глава не остави шансове на Ремиро.

В 59-ата отлично двойно подаване между Алба и Депай позволи на левия бек да пробие в наказателното поле. След това той опита центриране, което беше избито от Ремиро, но Брайтуайт стигна до топката и отбеляза втория си гол за вечерта.

След трети гол Барса намали темпото. В 66-ата минута Нето отрази удар на Мерино, а малко след това Беренечеа пропусна от удобна позиция.

В 82-рата минута отлична атака на Реал Сосиедад доведе до гол. Лобете се измъкна от защитата и засече от движение центриране на Баренечеа отдясно.

Баските върнаха интригата в срещата пет минути по-късно. Микел Оярсабал изпълни прецизно пряк свободен удар от около 20 метра и направи резултата 3:2.

В продължението на мача Сержи Роберто оформи крайното 4:2. Брайтуайт проби отдясно след подаване на Гризман и центрира успоредно на голлинията. Там Роберто засече в опразнената врата.