Барса измъкна победата в Севиля

Барселона постигна трудна победа с 3:2 като гост на Бетис в двубой от 22-рия кръг на Примера дивисион.

Бетис поведе в 38-ата минута с гол на Борха Иглесиас, но Лионел Меси, който започна двубоя на скамейката и влезе като смяна през втората част, успя да изравни в 59-ата минута. След това каталунците направиха обрат след автогол на Виктор Руис в 68-ата минута, но същият този Руис се реваншира в 75-ата минута, вкарвайки за 2:2. Крайното 2:3 оформи друга резерва за Барса - Тринкао, който отбеляза красив гол в 87-ата минута, с който донесе и успеха на своя тим.

Така Барса записа пета победа над Бетис в последните пет сблъсъка между двата тима. Това бе шести пореден успех за каталунците и 11-и мач без загуба на сметката им. Възпитаниците на Роналд Куман вече имат 43 точки и излязоха на второ място, но изостават на 7 от лидера Атлетико Мадрид.