Барса измъкна труден мач и отново чака отговора на Реал

Барса измъкна труден мач и отново чака отговора на Реал Снимка: Getty Images

Барселона постигна важна победа с 1:0 над Атлетик Билбао у дома и отново излезе начело в испанското първенство.

С гол на Иван Ракитич каталунците дръпнаха с 3 т. на втория Реал Мадрид и сега чакат реакцията на големия си враг.

В мача на "Камп Ноу" гостите дълго време се защитаваха добре и не допускаха сериозни грешки. През първата част те бяха съвсем равностойни и имаха няколко възможности да открият резултата.

Постепенно Барса натисна през второто полувреме и попадението дойде в 71-ата минута.

Меси направи финт в наказателното поле, Иван Ракитич пое топката от него и стреля покрай вратаря за 1:0.

Така Барселона вече има 68 т. в Ла Лига след 31 изиграни мача.

Сега на ход е Реал Мадрид, който тази вечер посреща Майорка и победа ще го върне на върха.