Барса отнесе Валядолид с 4-ка, Левандовски с нови два гола

Барса отнесе Валядолид с 4-ка, Левандовски с нови два гола Снимка: Getty Images

Барселона победи Валядолид с категоричното 4:0 в може би най-добрия си мач от началото на сезона.

Роберт Левандовски отбеляза два от головете за успеха и вече има четири а каталунците. Полският нападател бе близо и до хеттрик, но на няколко пъти се размина, като веднъж удари и греда.

Именно Левандовски откри резултата в 24-тата минута, а малко преди почивката Педри направи 2:0 с хубав удар от границата на наказателното поле.

В 64-тата Лева направи резултата класически, но и с доста късмет. Негов удар с пета рикошира в крак на бранител на гостите, излъга вратаря и влезе в мрежата му.

Крайното 4:0 оформи Сержи Роберто в добавеното време.

Това е втора поредна победа за Барса и втори пореден мач, в който играчите на Шави вкарват четири гола - след успеха с 4:1 над Реал Сосиедад. Каталунците събраха актив от седем точки, на две зад временния лидер Бетис, който е с пълен актив от точки след първите три кръга.

В късния неделен мач Реал Мадрид гостува на Еспаньол и при победа ще се изравни със севилци на върха.