Барса разби Ювентус в първия мач без Меси (видео)

Барса разби Ювентус в първия мач без Меси (видео) Снимка: Getty Images

Барселона даде неофициално начало на сезона. Каталунците показаха стил и класа в първия си мач без Лионел Меси и победиха Ювентус в мача за трофея "Жоан Гампер".

Двубоят се игра на стадион "Йохан Кройф" на базара на Барса пред около три хиляди зрители, много от които за първи път гледаха отбор на Барселона, в който никъде не фигурира името на Меси.

В началото феновете скандираха името на аржентинеца и освиркваха част от състава на каталунците, но бързо-бързо бяха зарадвани.

Мемфис Депай откри резултата още в третата минута с нов гол в предсезонните мачове. Малко след началото на втората част Депай даде и асистенция. След негово центриране от корнер Мартин Брейтуейт бе оставен напълно непокрит и с глава направи резултата 2:0.

Крайното 3:0 оформи резервата Рики Пуч с хубав удар от границата на наказателното поле.

Кристиано Роналдо и Алваро Мората на няколко пъти застрашиха вратата на Нето с мощни удари, но бразилецът отрази всичко, което "бианконерите" създадоха пред вратата му.

Барса започва новия сезон в Ла Лига с домакинство на Реал Сосиедад в неделя вечер.