Барса с втора поредна издънка на "Камп Ноу"

Барса с втора поредна издънка на "Камп Ноу" Снимка: Getty Images

Барселона записа втора поредна издънка на своя "Камп Ноу" и отстъпи с 0:1 на опашкаря Кадис в Ла Лига.

Това се случи само няколко дни след загубата с 2:3 от Айнтрахт Франкфурт, която изхвърли каталунците от Лига Европа.

Тази вечер домакините имаха преимущество и владееха топката в над 70% от времето, но пропускаха своите положения и стояха зле в защита.

Кадис създаде няколко огромни опасности на контраатаки и можеше да открие още през първата част, когато Лукас Перес се провали пред гола.

Вратарят Ледесма пък спасяваше всички изстрели към своята врата, повечето от които идваха от Усман Дембеле.

В 48-ата минута Кадис поведе, след като Тер Щеген спаси два удара отблизо на Собрино, но нямаше какво да направи при добавката на Перес.

До края гостите изпуснаха още два пъти, а натискът на Барса направи Ледесма герой на мача.

След поражението Барселона остава на второ място, но с равни точки със следващите тимове в класирането Севиля и Атлетико Мадрид и само на три точки над петия Бетис.

Хубавото за Шави и неговия тим е, че все още е изиграл един мач по-малко от конкурентите си.