Барса се измъчи, но обърна съперник от трета дивизия

Барса се измъчи, но обърна съперник от трета дивизия Снимка: Getty Images

Барселона се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на краля след трудна победа с 2:1 като гост на Линарес.

Каталунците имаха доста проблеми в мача, но постигнаха пълен обрат срещу третодивизионния съперник, който остави отлични впечатления с играта си.

В 19-ата минута Линарес поведе след гол с глава на Уго Диас и Барса дълго изоставаше в резултата, защото пропускаше положенията си.

Влизането в игра на Усман Дембеле обаче промени двубоя.

Дембеле изравни с хубав удар в 63-тата минута, а пет минути по-късно Феран Жутгла също направи самостоятелен пробив и изведе Барса напред.

Между двата гола на гостите пък Линарес вкара отново, но съдиите отсъдиха засада на играч, който стоеше пред голлинията и пречеше на Нето.

Двубоят остана двуостър и домакините удариха греда, докато Барселона пропусна още положения.

Все пак тимът на Шави започна успешно защитата на трофея, който миналия сезон беше спечелен под ръководството на Роналд Куман.

Легендата Дани Алвеш пък направи повторен дебют за "блаугранас" на 38 години.