Барса си усложни живота и победи със спорен гол в края

Барса си усложни живота и победи със спорен гол в края Снимка: Getty Images

Барселона се пребори за победа с 3:2 над гостуващия Елче и прекрати серията си от три поредни мача без успех.

Играчите на Шави направиха страхотно първо полувреме и дръпнаха с два гола, но после сами си усложниха живота и допуснаха светкавично изравняване.

Победният гол за тях падна пет минути преди края и беше дълго оспорван от гостите.

През първата част домакините разбиха противника, вкараха два гола и заслужаваха да водят поне с още няколко.

Дебютиралият като титуляр Феран Жутгла се разписа с глава след ъглов удар, а после Гави направи страхотен индивидуален пробив и завърши от границата на пеналта за 2:0.

Барса пропусна да си реши мача при още няколко чисти ситуации и малко след като изтече час игра, каталунците напълно блокираха, а двубоят се промени тотално.

Елче се върна в мача в 61-вата минута, когато Тете Моренте се възползва от огромната дупка по левия фланг на съперника и разстреля Тер Щеген с мощен удар по диагонала - 1:2.

Само две минути по-късно Моренте центрира отдясно и напълно непокритият Пере Мия изравни.

Барселона реагира с нови вихрени атаки, но удар на Нико Гонсалес беше изчистен от Паласиос пред голлинията.

Все пак Гонсалес успя да отбележи победния гол в 85-ата минута. Барса проведе отлична атака, Гави беше изведен отляво и намери Нико Гонсалес в пеналта, а той стреля неспасяемо за 3:2.

Изглеждаше, че Гави е бил в засада при подаването на Дембеле към него, а играчите на Елче имаха претенции и за игра с ръка, но ВАР направи преглед и призна попадението.

В класирането Барса достигна седмото място с 27 т., на 3 от топ 4.