Барса си усложни живота, но грабна зрелищна победа в Андалусия

Барса си усложни живота, но грабна зрелищна победа в Андалусия Снимка: Getty Images

Барселона си усложни живота, но спечели много важна шампионатна победа с 4:2 в гостуването на Бетис.

Мачът се превърна в голям спектакъл, в който Барса дръпна с 2:0, но допусна изравняване след два гола на бившия футболист на Реал Мадрид Иско.

Резервата Жоао Феликс обаче отбеляза ключово попадение, с което върна аванса на гостите, а Феран Торес беше №1 в срещата с хеттрик и една асистенция.

Барса беше по-активният отбор на игрището, а се възползва и от известна доза шанс, за да поведе в 21-вата минута.

Тогава след рикошет Педри беше изведен на добра позиция и намери Феран Торес, който откри на празна врата.

До почивката Ламин Ямал уцели гредата, а гол на Роберт Левандовски не беше признат заради засада.

В самото начало на второто полувреме Торес се разписа за втори път. Той направи добавка, след като опит за центриране на Ямал се отби в гредата.

Интензивността в играта на каталунците обаче внезапно спадна и Бетис наложи натиск.

В 56-ата минута Иско вкара страхотен гол, с който намали на 1:2 и домакините заиграха още по-вдъхновено.

Само три минути по-късно Иско се разписа повторно, като първоначално голът беше отменен заради засада, но ВАР го призна.

Постепенно Барса си върна контрола върху мача и го спечели в последните минути.

Първо Жоао Феликс завърши много добра комбинация с гол за 3:2, а после Феран оформи хеттрика си и окончателно реши всичко.

В класирането Барселона е на третата позиция с 44 т., а пред "блаугранас" са Жирона с 49 и Реал Мадрид с 51.