Барселона ликува с титлата след успех над градския съперник

Барселона ликува с титлата след успех над градския съперник Снимка: Getty Images

Барселона е шампион на Испания за 27-и път в своята история, а титлата беше подпечатана с категорична победа с 4:2 в каталунското дерби срещу Еспаньол.

Тимът на Шави не срещна проблеми на стадион "РСДЕ" и засили съперника си към втора дивизия, след като си осигури класическа преднина още до почивката.

В 11-тата минута Роберт Левандовски беше изведен зад защитата и откри резултата, а в 20-ата Алехандро Балде се възползва от центриране на далечната греда за 2:0.

Левандовски отбеляза втория си гол пет минути преди почивката след асистенция на Рафиня, а пред второто полувреме Жул Кунде покачи на 4:0.

Домакините стигнаха до почетен гол на Хавиер Пуадо двайсетина минути преди края. В добавеното време се разписа и Хоселу, но вече беше късно за нещо повече.

Барселона вече няма стигане на първото място в класирането с 14 т. пред втория Реал Мадрид 4 кръга преди края.

За Барса това е първа титла от 2019 г. насам и втори трофей през този сезон след Суперкупата на Испания.

Еспаньол пък е на предпоследното място в класирането и на 4 т. от безопасната зона - а спасението изглежда все по-малко вероятно.