Барселона се справи трудно с последния

Барселона победи трудно Уеска с 1:0 като гост в двубой от 17-ия кръг на Ла Лига.

Лионел Меси асистира на Френки де Йонг за единственото попадение в мача.

С трите точки Барса измести Севиля от петото място в класирането.

Попадението на "Ел Алкорас" падна в 27-ата минута. Меси елегантно подаде към Де Йонг, който изскочи зад защитата и от съвсем близо отклони топката във вратата на Уеска.

В 63-тата минута се стигна до голово положение в полза на Уеска. Центриране от корнер предизвика объркване в защитата на Барса и Рафа Мир чукна топката с пета, но Марк-Андре тер Щеген беше на точното място, за да спаси.

Малко по-късно Меси се озова на добра позиция след двойно подаване, но Алваро Фернандес на отсрещната врата се намеси отлично.

В сряда, 6 януари, на тима Барса му предстои поредното трудно изпитание през сезона - гостуване на Атлетик Билбао.