Барселона спечели Купата на Испания след рецитал в Севиля

Атлетик Билбао влезе в исотрията, но не с трофей, а с това, че загуби два финала за Купата на Испания в рамките на две седмици. Тимът отстъпи първо на Сосиедад във финалния мач от миналата кампания, след което загуби и от Барселона в Севиля.

Тимът на Роналд Куман изнесе същински рецитал на баските през второто полувреме и заслужено прегърна купата след разгромно 4:0 пред погледа на новоизбрания президент Жоан Лапорта.

Каталунците пропуснаха доста положения преди почивката, но след нея настроиха мерника и с голове на Гризман, Де Йонг и два на Меси в рамките на 12 минути минути след 60-ата дръпнаха с 4:0.

Първо Де Йонг намери с пас Гризман фронтално пред вратата, като французинът беше безпогрешен за 1:0 в полза на каталунците.

Малко по-късно самият Де Йонг се разписа, след което дойде времето за двете попадения на Меси.

В последните минути гол на Антоан Гризман бе отменен заради засада, но това нямаше никакво значение.

Така каталунците се поздравиха с първи трофей от две години.

Барса няма да се откаже да преследва и титлата в Примера. Отборът на Роналд Куман изостава на две точки от лидера Атлетико и на една от втория Реал Мадрид.

На "Естадио де ла Картуха" в Севиля нидерландският треньор се поздрави с първия си голям успех начело на "блаугранас".