Байерн диша във врата на Леверкузен, Нойер спаси дузпа

Байерн диша във врата на Леверкузен, Нойер спаси дузпа Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен победи трудно Аугсбург с 3:2 в баварското дерби и се доближи само на точка зад лидера в класирането на Бундеслигата Байер Леверкузен.

19-годишният Александър Павлович откри резултата в 23-тата минута с дебютното си попадение за баварците след разбъркване след центриране от корнер.

В края на полувремето Алфонсо Дейвис покачи на 2:0 за гостите, но малко след почивката Демирович намали изоставането на Аугсбург.

Хари Кейн покачи на 3:1 в 58-ата минута с 23-тия си гол от началото на сезона в Бундеслигата.

В края резервата Свен Михел можеше да върне интригата в мача, но изстрелът му от бялата точка бе спасен от Мануел Нойер, за когото това бе 17-а спасена дузпа в кариерата.

В добавеното време Аугсбург получи още една дузпа за нарушение на Томас Мюлер срещу Демирович. Босненецът сам застана зад топката и този път Нойер не отгатна ъгъла.

Байерн събра 47 точки и вече само на една зад лидера Байер Леверкузен, който по-късно днес приема Борусия Мьонхенгладбах. Аугсбург падна до 11-ата позиция с 21 пункта.