Байерн е шампион след луда драма в последния кръг!

Байерн Мюнхен триумфира с шампионската титла на Германия, изпреварвайки съперника си за сребърната салатиера Борусия Дортмунд в последния кръг. Баварците се наложиха с 2:1 като гости на Кьолн с гол в последните минути на редовното време, а вестфалският тим стигна само до 2:2 у дома с Майнц.

Така Байерн триумфира за 11-и пореден път в Бундеслитата и за общо 33-ти в своята велика история. До голяма степен обаче определяща за титлата беше помощта от Майнц, който водеше с 2:1 до 6-ата минута на допълнителното време.

В крайното класиране тимът на Томас Тухел и Дортмунд завършиха с равен брой точки - по 71, но титлата отново отиде в ръцете на Байерн.

При 0:1 Борусия изпусна дузпа, което кара тимът и феновете му още повече да съжаляват за пропусната възможност Байерн най-после да бъде свален от върха.

Кингсли Коман откри за баварците още в 9-ата минута. Деян Любичич изравни за "козлите" от дузпа в 80-ата, но влезлият като резерва Джамал Мусиала отбеляза решителния гол за баварците в 89-ата минута. Така тимът на Томас Тухел се възползва от огромния гаф на Дортмунд.

На "Сигнал Идуна" гостите нанесоха двойния си удар още през първото полувреме, когато Андреас Ханче-Олсен и Карим Онисиво отбелязаха своите попадения. Рафаел Гереро върна надеждите на Борусия в 69-ата минута, а Никлас Зюле направи 2:2 в продължението, но веднага след гола му бе свирен край на мача.