Байерн е шампион за 32-ри път!

Байерн е шампион за 32-ри път! Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен спечели 32-рата титла на Германия в историята си и десета поредна след победа с 3:1 срещу втория в класирането Борусия Дортмунд.

Серж Гнабри откри резултата в 15-ата минута. След центриране от корнер Леон Горецка свали топката към Гнабри, който овладя на коляно и с мощно воле от границата на наказателното поле я заби в мрежата на Хитц.

В 34-тата Роберт Левандовски удвои аванса на Байерн. Гостите от Дортмунд допуснаха грешка в средата на терена, Мюлер пусна извеждащ пас за Лева, който с левия крак прати топката в близкия ъгъл.

Секунди по-рано втори гол на Гнабри бе отменен заради минимална засада на Кингсли Коман в изграждането на атаката.

В началото на втората част Борусия установи някакъв натиск, а в 50-ата минута получи шанс да изпълнява дузпа. Емре Джан я превърна в гол, но "жълто-черните" така и не успяха да стигнат до ново попадение.

Крайното 3:1 оформи 19-годишният талант Джамал Мусиала седем минути преди края. Мусиала се бе появил като резерва, а за гола му асистира друг, появил се от пейката - Марсел Забицер, който влезе в игра секунди по-рано.

Три кръга преди края на сезона Байерн е недостижим на върха със 75 точки, на цели 12 пред втория Борусия.

Така Юлиан Нагелсман триумфира с титлата още в първия си сезон в Байерн, но баварците отпаднаха на ранни етапи както за домашната купа, така и в Шампионската лига.