Байерн спечели Суперкупата след зрелище, Мане откри сметката си

Байерн Мюнхен победи с 5:3 РБ Лайпциг на неговия стадион във финалния сблъсък за Суперкупата на Германия.

Джамал Мусиала беше точен след 14 минути игра, а в 31-вата Садио Мане направи 2:0.

Малко преди почивката Бенжамен Павар покачи на 3:0 за баварците и всичко в този двубой изглеждаше предрешено. През второто полувреме обаче гостите получиха три попадения, като успяха да реализират две и за няколко минути в края "биковете" изоставаха само с един гол.

Домакините намалиха изоставането си в 59-ата чрез Марсел Халстенберг, но в 66-ата Серж Гнабри като че ли уби надеждите на футболистите в бяло. Попадение на Нкунку от дузпа в 77-ата минута докара нещата до 2:4, а минута преди края на редовното време Дани Олмо се отчете с трето попадение за домакините.

До чудо не се стигна и точка на спора сложи Лерой Сане в осмата минута на продължението.

Това бе първи официален мач за новия сезон и за двата тима, а дошлият след шест години в Ливърпул Садио Мане реализира първото си попадение с екипа на германския шампион.

Гнабри подаде на Мане на празна врата и за сенегалеца не остана нищо друго, освен да се разпише за 2:0.

В петък, 5 август, Байерн започва поредната защита на титлата си в Бундеслигата с тежко гостуване на Айнтрахт Франкфурт от първия кръг.