"Бентанкур и Кулушевски влязоха и Тотнъм загуби"

"Бентанкур и Кулушевски влязоха и Тотнъм загуби" Снимка: Getty Images

Бившият мениджър на Тотнъм Тим Шерууд обвини пристигналите от Ювентус Деян Кулушевски и Родриго Бентанкур за допуснатия обрат срещу Саутхемптън в сряда вечер.

"Шпорите" водеха с 2:1 до 80-ата минута, но не само изпуснаха победата, но и допуснаха пълен обрат на своя стадион и загубиха с 2:3.

Бентанкур и Кулушевски пристигнаха от Ювентус през януари - първият срещу 19 млн. евро, а вторият под наем за година и половина. И двамата се появиха от резервната скамейка срещу "светците", а според Шерууд именно те са виновни за загубата.

"Добрият отбор бие добрите футболисти. Саутхемптън игра фантастично и когато владееше топката, и без нея - каза Шерууд.

Конте трябва по-добре да контролира мачовете. Той свърши прекрасна работа, откакто е тук, но все още опознава играчите. Пусна в игра Кулушевски и Бентанкур, те влязоха и веднага промениха играта, с тях Тотнъм загуби."

Загубата остави Тотнъм на седмото място във Висшата лига, на четири точки, но и с три мача по-малко от четвъртия Уест Хем.

През уикенда "шпорите" ще имат шанс за поправителен у дома, когато приемат Уулвърхемптън, докато Саутхемптън гостува на Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд", който също има да се реваншира след разочароващото 1:1 срещу последния Бърнли във вторник.