Безидеен Манчестър Юнайтед преклони глава в Източен Лондон

Уест Хем се възползва от невзрачното представяне на Манчестър Юнайтед и победи "червените дяволи" с 1:0 у дома в двубой от 35-ия кръг на Висшата лига.

Домакините бяха в серия от три поредни поражения, но успехът им осигури огромна глътка въздух в битката за спасение.

Двубоят стартира динамично и с атаки и към двете врати, но домакините бяха по-настоятелни. Така се стигна до 27-ата минута, когато Бенрама овладя топката между няколко футболисти на гостите. Последва удар, който нямаше нито сила, нито достатъчно прецизност, но Давид де Хеа реагира колебливо и позволи кълбото да влезе във вратата му.

Секунди преди почивката домакините претендираха за дузпа заради игра с ръка на Линдельоф, но реферът Питър Банкс подмина ситуацията.

През втората част "чуковете" заиграха по-компактно в защита, но Рашфорд и компания нямаха много идеи как да изравнят, а камо ли - да обърнат.

В 66-ата минута Пакета стреля силно по диагонала, а Антонио не успя да отклони топката във вратата. "Чуковете" играеха все по-силно и Соучек се разписа с глава в 73-тата минута, но от положение на засада и попадението му беше отменено.

До края Манчестър Юнайтед пропусна отличен шанс да изравни. Бруно Фернандеш сервира топката на главата на Рашфорд от корнер, но английският национал отправи анемичен удар с глава.