Безпощаден ПСЖ натрупа 14 гола в първите си три мача

14 отбелязани гола в първите три официални мача събра в актива си френският шампион ПСЖ. След 5:0 срещу Нант за Суперкупата и 4:0 като гост на Клермон в първия кръг на Лига 1, дойде ред и на Монпелие - 5:2 на "Парк де пренс".

Първи мач за кампанията записа Килиан Мбапе, който пропусна финала с Нант заради наказание, а срещу Клермон бе контузен.

Над всички беше бразилската звезда Неймар, който се отчете с две попадения.

Мбапе пропусна дузпа в средата на първото полувреме, а малко преди края му Фалайе Сако си наниза автогол след негов изстрел.

В 43-тата минута Неймар от дузпа откри головата си сметка. Малко след началото на втората част бразилецът вкара за 3:0.

Парижани намалиха оборотите, което доведе и до намаляване на резултата. Уахби Хазри вкара за 3:1, но парижани отвърнаха мощно с голове на Килиан Мбапе в 69-ата и привлечения от Лил Ренато Санчес в 88-ата. В самия край на мача Енцо Чато вкара втори гол за Монпелие.

В следващия кръг шампионите имат тежко гостуване на Лил.