Блестящ Белингам поведе Реал към нови три точки

Новата суперзвезда на Реал Мадрид Джуд Белингам бе най-добрият на терена при победата на "кралете" с 3:1 като гости на Алмерия от втория кръг на Ла Лига. Английският национал се отчете с две попадения и асистира за третото на Винисиус Жуниор.

Така Реал вече има пълен актив от шест точки, след като на старта на новата кампания преодоля Атлетик Билбао с 2:0 на "Сан Мамес". В двубоя срещу баските Белингам отново бе сред голмайсторите и престоят му при "лос бланкос" определено започва фантастично.

Началото на двубоя беше перфектно за домакините, които излязоха напред след само три минути. Тогава Арибас завърши точно с глава контраатака на своя отбор.

Радостта на феновете обаче не продължи дълго и четвърт час по-късно Белингам изравни. При попадението останаха съмнения за засада, но ВАР не отчете такава.

В петата минута от добавеното време на първата част Реал Мадрид стигна до изстрел на Кроос в мрежата. Попадението обаче не беше зачетено заради нарушение на Даниел Карвахал по-рано в атаката.

Тимът на Карло Анчелоти стигна до пълен обрат след час игра. Тогава Кроос изведе по перфектен начин Белингам, който засече с глава с гръб към вратата.

В 73-тата минута всичко се изясни напълно. Тогава Вини Жуниор беше точен с прецизен удар, като беше подпомогнат и от лек рикошет на топката в тялото на футболист на Алмерия.