Болезнена загуба за Бразилия, провал и за Германия

Болезнена загуба за Бразилия, провал и за Германия Снимка: Getty Images

Бразилия допусна изненадваща загуба с 2:4 от Сенегал в приятелски мач на "Жозе Алваладе" в Лисабон.

Това беше вторият двубой от европейското турне на бразилския национален отбор, минаващо под знака на борбата срещу расизма.

В миналия мач тимът надделя с 4:1 над Гвинея, но срещу Сенегал допусна три гола във вратата си за пръв път от 9 години.

Бразилците не се бяха представяли толкова слабо в защита от онова катастрофално 1:7 срещу Германия на Мондиал 2014.

"Селесао" поведе с ранен гол на Лукас Пакета, но Диало изравни и полувремето завърши при равенство.

В началото на втората част африканците набързо дръпнаха, като първо Маркиньос си вкара автогол, а после Садио Мане покачи на 3:1.

В 58-ата минута Маркиньос отбеляза в правилната врата за 2:3, но късен гол от дузпа на Мане оформи крайния резултат.

Във вчерашните контроли разочарова и тимът на Германия, който загуби с 0:2 от Колумбия в приятелска среща в Гелзенкирхен.

Луис Диас и Хуан Куадрадо от дузпа вкараха за гостите след почивката, а Бундестимът натрупа 3 загуби в последните си 4 двубоя.

Така напрежението около селекционера Ханзи Флик се засилва година преди домакинството на Евро 2024, в което германците имат големи очаквания за представянето на националния си тим.