Бомбастично завръщане за Лаказет в Лион (видео)

Лион победи Аячо с 2:1 в двубой, който даде старт на сезона във френската Лига 1. Мачът ще се запомни и с бомбастичното завръщане на Александре Лаказет при "хлапетата".

31-годишният нападател, който се завърна като свободен агент от Арсенал, вкара един от головете и подаде за другия, като изведе тима си с капитанската лента.

И двата отбора приключиха мача в намален състав, след като през първото полувреме станахме свидетели на цели два червени картона.

Лаказет подаде на Тете, който отри резултата в 12-ата минута, а малко по-късно нападателят направи 2:0 от дузпа.

Гостите намалиха секунди по-късно, отново от дузпа, а за нарушението вратарят Антони Лопеш бе изгонен с директен червен картон.

В края на полувремето и Аячо остана в намален състав, след като пристигналият от Сент Етиен през лятото Ромен Амома бе изгонен за два жълти картона.