Бразилски голове на обновения "Бернабеу" изстреляха Реал еднолично на върха

Бразилски голове на обновения "Бернабеу" изстреляха Реал еднолично на върха Снимка: Getty Images

Реал Мадрид продължи победната си серия в Ла Лига от началото на сезона и постигна четвърти пореден успех след 2:1 над гостуващия Бетис.

Това беше първи мач на "Белия балет" през тази кампания, който се проведе на "Сантяго Бернабеу", тъй като досега течеше реновация на стадиона.

Играчите на Карло Анчелоти не разочароваха своите фенове и се наложиха с голове на бразилците Винисиус Жуниор и Родриго.

Лявото крило откри в 9-ата минута, прехвърляйки вратаря след пас на Дейвид Алаба.

Скоро обаче Серхио Каналес изравни, а оттам нататък гостите показаха класата си и направиха мача труден за Реал.

В 65-ата минута Родриго вкара за 2:1 след асистенция на тъкмо влезлия в игра Феде Валверде.

Така Реал се наложи над неудобния съперник, срещу когото нямаше победа и вкаран гол в предните си пет домакинства за първенство.

"Кралете" оглавиха еднолично класирането с пълен актив от 12 т., 3 пред днешния им съперник и пред Атлетико Мадрид.