Челси избухна на негостоприемния "Вила Парк" и уреди среща с Лийдс и Груев

Челси избухна на негостоприемния "Вила Парк" и уреди среща с Лийдс и Груев Снимка: Getty Images

Челси отнесе с 3:1 Астън Вила като гост в преиграването от четвъртия кръг на ФА Къп.

Тимът на Маурисио Почетино впечатли след слабите си изяви в първенството напоследък и надделя убедително на негостоприемния "Вила Парк".

Лондончани изнесоха отлично първо полувреме и откриха в 11-тата минута с хубав удар на Конър Галахър. Десет минути по-късно Нико Джаксън засече центриране отдясно и с глава покачи на 2:0.

Скоро след почивката Енцо Фернандес изпълни страхотно пряк свободен удар и отбеляза третия гол.

Вила като цяло разочарова и не успя да покаже защо е толкова силен домакин под ръководството на Унай Емери.

Все пак в добавеното време отборът стигна до почетен гол чрез Муса Диаби.

На осминафинала Челси ще срещне втородивизионния Лийдс, който все повече набира скорост с българския национал Илия Груев в състава си.