Челси не остави никакви шансове на Лестър и поведе с 6 т. на Сити и Уест Хем

Челси не остави никакви шансове на Лестър и поведе с 6 т. на Сити и Уест Хем Снимка: Getty Images

Челси постигна класически успех с 3:0 при визитата си на Лестър в първия мач от 12-ия кръг на Висшата лига и по този начин увеличи аванса си на върха в класирането на шест точки пред най-близките преследвачи Манчестър Сити и Уест Хем.

Още в четвъртата минута "сините" удариха греда след удар на бившия играч на Лестър Бен Чилуел, който бе освиркван от феновете при всяко докосване до топката.

Десет по-късно Челси поведе, като Чилуел отново имаше основна заслуга за това. Антонио Рюдигер засече негово центриране от корнер и с глава откри резултата.

След още 14 минути гостите удвоиха аванса си. Н'Голо Канте направи добър пробив до границата на наказателното поле, след което вместо да подава, реши да стреля през човек и с левия крак прати топката в мрежата на Каспер Шмайхел.

Крайното 3:0 оформи Кристиан Пулишич в 71-вата, възползвайки се от подаване на Хаким Зиеш. Това е първи гол за американеца от август насам, след което Пулишич изкара Covid-19, а имаше проблеми и с контузия в глезена.

С победата Челси има вече 29 точки на върха в класирането на Висшата лига, на шест пред Манчестър Сити и Уест Хем, които още не са изиграли мачовете си от кръга. Лестър остава 12-и с 15 пункта.