Челси счупи рекорд в Премиършип още в първия мач на Тухел

Томас Тухел пристигна в Лондон във вторник, а на следващия ден дебютира начело на Челси.

"Сините" стигнаха само до 0:0 у дома срещу Уулвърхемптън, но пък счупиха рекорд във Висшата лига.

Тухел направи някои промени в състава в сравнение с този, на който разчиташе предшественика му Франк Лампард, и лондончани имаха голямо притежение на топката.

Играчите на Челси си размениха 433 подавания през първата част, което е рекорд от сезон 2003/04, когато започва да се води статистиката.

В допълнение, тези 433 общо подавания са най-много за отбор, воден от Тухел през първите 45 минути, от май 2016 г., когато Борусия Дортмунд събра сбор от 503 паса преди почивката в двубой срещу Колн.

До последния сигнал Челси натрупа 820 подавания и записа 78.9% притежание.

С равенството в сряда лондончани са осми във Висшата лига с 30 точки след 20 мача. "Сините" изостават на пет точки от четвъртото място, на което изненадващо е Уест Хем.