Челси се върна към издънките, Нотингам с важна точка в борбата за оцеляване

Челси се върна към издънките, Нотингам с важна точка в борбата за оцеляване Снимка: Getty Images

След победата с 2:0 срещу Борнемут при подновяването на сезона след Световното Челси отново се върна към издънките и взе само точка при визитата си на Нотингам Форест след равенство 1:1.

Рахийм Стърлинг откри резултата в 16-ата минута при комична ситуация пред вратата на домакините. След едно центриране отляво, играч на Форест опита да изчисти топката, тя прескочи вратаря Хендерсън и кацна върху напречната греда. След това попадна у Стърлинг, който отблизо се разписа на гола мрежа.

Равенството дойде в 63-тата минута. Този път защитата на Челси не реагира добре на едно центриране и на няколко пъти не успя да изчисти. Топката попадна в Серж Орие, който отблизо намери път към мрежата зад Кепа.

Греъм Потър пусна Обамеянг и Зиеш от пейката в опит да вземе победата, но дори с тях Челси не успя да направи достатъчно.

Въпреки хикса "сините" се изкачиха позиция нагоре и са осми с актив от 25 точки. Точката пък може да се окаже изключително важна за Форест в борбата за оцеляване. Нотингам също се изкачи и вече е 18-и с 14 пункта, само с по-лоша голова разлика от 17-ия Уест Хем.