Червен картон и загуба в Шампионската лига за Ал-Насър и Роналдо (видео)

Червен картон и загуба в Шампионската лига за Ал-Насър и Роналдо (видео) Снимка: Getty Images

Ал-Насър е с единия крак аут от азиатската Шампионска лига след загуба с 0:1 при визитата си на Ал Аин от ОАЕ в първия мач от четвъртфиналите между двата тима.

Единственото попадение за тима от ОАЕ, който е воден от аржентинската легенда Ернан Креспо, отбеляза мароканецът Софиан Рахими в 44-ата минута.

Кристиано Роналдо този път не успя да се разпише, а за да бъде загубата още по-тежка за арабите, друга от звездите на Ал-Насър - Аймерик Лапорт, бе изгонен с директен червен картон в добавеното време.

Решението на съдията бе доста спорно, тъй като изгонването на Лапорт дойде след борба за позиция в наказателното поле. След преглеждане на ситуацията с ВАР обаче реферът реши да покаже директен червен картон на бившия бранител на Манчестър Сити.

Това означава, че Лапорт ще пропусне реванша срещу Ал Аин, който е след седмица.