Четирима изгонени в драмата САЩ - Мексико, янките са на финал

Отборите на САЩ и Канада се класираха за финала във второто издание на футболния турнир Лига на нациите в зона КОНКАКАФ.

На полуфиналите, които се играха на стадион "Олджайънт" в Парадайс, щата Невада защитаващият трофея си тим на САЩ надигра с 3:0 Мексико. Мачът ще се запомни най-вече с факта, че в последните 20 минути на срещата главният съдия Иван Бартон от Салвадор показа четири червени картона - по два и за двата отбора.

Домакините от САЩ откриха резултата в 37-мата минута чрез Кришчън Пулишич, а секунди след старта на второто полувреме отново той покачи на 2:0.

В 69-ата минута Сесар Монтес от тима на Мексико видя червения цвят на картона заради цинично нарушение в средата на терена, а Уестън Маккени, който се нахвърли върху мексиканския национал, търсейки обяснение за действията му, също бе изгонен от игра.

Десет минути след това Рикардо Пепи сложи точка на спора с трети гол за САЩ, а в 86-ата минута Херардо Артега и Сержиньо Дест също бяха изгонени с червени картони, след като се сбиха край страничната линия.

Доста по-спокоен бе другият полуфинал, макар и той да не мина без червен картон. В него Канада победи с 2:0 Панама, а защитникът Ерик Дейвис от състава на Панама бе изгонен от игра минута преди края на редовното време.

Още преди тази ситуация обаче канадците си бяха решили мача с голове на Джонатан Дейвид в 25-ата и Алфонсо Дейвис в 70-ата минута.

За Канада класирането на финала е първо в историята на турнира. Ако го спечелят, "кленовите листа" ще завоюват първи значим международен трофей от 2000 година насам, когато бе единственият им успех в първенството на Северна и Централна Америка - Голд къп.