Дебютант герой за Барса с рекорд

Дебютант герой за Барса с рекорд Снимка: Getty Images

Марк Гиу направи впечатляващ дебют за Барселона и донесе победата на каталунците с минималното 1:0 в домакинството на Атлетик Билбао.

Талантът се бе появил на терена само секунди по-рано, но това не му попречи да реши изхода от срещата.

На 17 години и 291 дни Гиу се превърна в най-младия дебютант с гол в Ла Лига през новия век.

Попадението на тийндейджъра падна десет минути преди края на редовното време. Гуиу бе изведен с перфектен пас от Жоао Феликс, младокът избяга от засадата, след което пусна топката покрай вратаря на гостите.

Минути по-късно, може би малко пренавит, Гиу получи и жълт картон при едно малко по-агресивно влизане срещу Унай Симон.

С победата тимът на Шви продължава защитата на титлата си от миналия сезон и има вече 24 точки на третото място и е само на една зад лидерите Реал Мадрид и Жирона.