Дебютен гол на Йович даде тон за важна победа на Милан

Дебютен гол на Йович даде тон за важна победа на Милан Снимка: Getty Images

Милан записа втора поредна победа в Серия "А" и се върна на победния път след поражението с 1:3 от Борусия Дортмунд в Шампионската лига.

"Росонерите" нямаха особени проблеми при домакинството си на Фрозиноне и стигнаха до успех с 3:1.

Лука Йович откри резултата в 43-тата минута с дебютното си попадение за Милан. Пристигналият без пари от Фиорентина през септември разстреля стража на гостите отблизо след неразбория в наказателното поле.

Пет минути след почивката Кристиан Пулишич вкара прекрасен гол за 2:0. Американецът получи пас чак от вратаря Майк Менян, спря по перфектен начин топката с първото си докосване, след което безпроблемно я прати в мрежата.

Фикайо Томори покачи на 3:0 в 74-тата след заучено изпълнение на корнер, а почетното попадение за гостите бе дело на Марко Брешанини.

С победата Милан събра 29 точки на третата позиция, на три зад Интер и на четири зад Ювентус. "Нерадзурите" обаче са с мач по-малко.