Домакинска издънка и голям удар по амбициите на Милан в Серия "А"

Домакинска издънка и голям удар по амбициите на Милан в Серия "А" Снимка: Getty Images

Милан понесе сериозен удар по шампионските си амбиции след сензационна загуба с 1:2 от Специя на "Сан Сиро" в 22-рия кръг на Серия "А".

"Росонерите" пропуснаха поне временно да изпреварят Интер и да се изкачат на върха в таблицата, след като вчера градският съперник загуби точки при 0:0 с Аталанта.

Тази вечер играчите на Стефано Пиоли направиха куп пропуски и това ги лиши от победата, а на всичкото отгоре в инфарктния завършек на мача допуснаха гол в 96-ата минута.

Вратарят Иван Проведел пък направи голям мач на вратата на Специя. Българският защитник Петко Христов остана резерва за гостите.

Рафаел Леао изведе Милан напред в края на първото полувреме. Малко преди това Тео Ернандес пропусна дузпа за домакините.

Резервата Кевин Агудело обаче изравни за Специя в 64-тата минута. Милан изпусна контрола върху мача и започна да допуска положения пред Майк Менян, а същевременно не се възползваше от своите.

Всичко вървеше към равен резултат до 95-ата минута, когато Проведел направи поредното си спасяване, а му помогна и гредата. Секунди по-късно Специя контраатакува и Емануел Джеси донесе победата на гостите.

По същото време Наполи победи Болоня като гост с 2:0 с два гола на Ирвинг Лосано и се доближи до водачите в таблицата.

Интер остава лидер с 50 т. и с мач по-малко, следван от Милан с 48 и Наполи с 46.