Драма, обрат и Барса е на финал!

Драма, обрат и Барса е на финал! Снимка: Getty Images

Барселона се класира по изключително драматичен начин за финал в турнира за Купата на краля.

"Лос кулес" отстраниха Севиля с победа с 3:0 на "Камп Ноу" след продължения и така успяха да заличат загубата с 0:2 в първия двубой.

Барса водеше с 1:0 до самия край на редовното време, когато гол на Жерар Пике прати мача в продължения, а преди това Марк-Андре Тер Щеген спаси дузпа, която щеше да класира Севиля за финала.

Още в 12-ата минута Усман Дембеле откри с изненадващ удар с десния крак, за който защитата и вратарят на гостите бяха тотално неподготвени.

Мачът обаче не стана по-лесен за каталунците и въпреки засиления им натиск, те така и не стигаха до втори гол.

20 минути преди края Севиля получи златния си шанс да отстрани Барса - Лукас Окампос си спечели дузпа, но я изпълни изключително слабо и Тер Щеген улови топката.

Барселона събра сили за финален натиск и той даде резултат в последните секунди.

Първо Фернандо от Севиля беше изгонен с втори жълт картон, а после в 93-тата минута резервата Гризман отправи отлично центриране отляво и Жерар Пике с глава покачи на 2:0, за да прати мача в продължения.

Там останалите с човек по-малко гости не удържаха дълго и Мартин Брейтуейт се разписа с плонж за 3:0.

Съперникът на Барселона на финала ще стане ясен утре вечер, когато е реваншът между Леванте и Атлетик Билбао.