Дузпа качи Реал на 4 т. над Барселона

Дузпа качи Реал на 4 т. над Барселона Снимка: Getty Images

С гол от дузпа на Серхио Рамос Реал Мадрид постигна изключително важна победа с 1:0 над Хетафе на стадион "Алфредо Ди Стефано".

Успехът позволи на "Белия балет" да дръпне с 4 т. на върха пред втория в класирането Барселона само 5 кръга преди края на първенството.

Така титлата на Испания вече изглежда доста по-близо до Реал, макар и след тежък мач, в който отборът определено се измъчи.

Хетафе, който е на пето място в класирането, се представи силно и в дадени периоди надиграваше съперника, а Тибо Куртоа трябваше да спасява вратата си още в 9-ата минута на мача.

Решаващият момент дойде в 77-ата минута, когато Дани Карвахал направи пробив отдясно и хитро си изпроси дузпа, като потърси и намери съприкосновението с Матиас Оливейра.

Серхио Рамос изпълни със самочувствие от 11-те метра и не пропусна.