Два гола не стигнаха, Меси даде и асистенция

Барселона разби гостуващия Алавес с 5:1 в мач от 23-тия кръг на испанската Ла Лига и изпревали вечния си съперник Реал Мадрид във временното класиране, заемайки втората позиция с по-добра голова разлика.

Паметен мач за каталунците направи Лионел Меси, който се отчете с два гола и асистенция.

Домакините натиснаха от самото начало, но трябваше да чакат почти половин час за първото си попадение. Оскар Мингеса напредна отляво и центрира за непокрития Мориба в наказателното поле, той овладя и върна към нахлуащия Тринкао, който със силен шут успя да отбележи за 1:0.

В 45-ата минута Меси удвои след силен шут по 2:0.

Алавес започна силно втората част и в 57-ата минута Илаиш Мориба върна един гол.

В последните 15-ина минути обаче каталунците се развихриха.

Първо в 74-тата Меси бе изведен очи в очи с вратаря Фернандо Пачеко, който в първия момент успя да блокира устрема на аржентинеца, но там дебнеше Тринкао, който прати топката в опразнената врата.

В 75-ата минута Меси все пак удвои головата си сметка. Той напредна пред наказателното поле и с мощен удар се разписа за 4:1.

В 80-ата минута и Жуниор Фирпо се разписа. Меси изведе с прехвърлящ пас Гризман в наказателното поле, той пусна успоредно на голлинията за Фирпо, който отблизо вкара на празна врата.